Pobeda sa pola gasa

SUPERLIGA ZA RUKOMETAŠICE: SLOGA-NAISA 26:34 (11:18)

Petrovac na Mlavi, 28. oktobra. Hala: SC „Dragutin Tomašević“. Gledalaca: 300. Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Sloga 5(5), Naisa 9(7). Isključenja: Sloga 12, Naisa 16 minuta.

SLOGA: Kovačević, Stojanović, Gajić, Nikolić, Kostić, K. Bogosavljević, Milosavljević 1(1), Končar 14, Simeonović 2, Vranić 2, Todorović, T. Bogosavljević 1, Sekulić, Stoiljković 6(4).

NAISA: Stranjanac, Karić, Ivanović, Nikolić 6(2), Milojević 1, Karalić, Đoković 9(2), Stefanović, Simić 7(2), T. Petković 1(1), M. Petković, Miličić 3, Tanasković 2, Filipović 5, Tatar.

Semafor: 2:3(5), 7:6(15), 8:15(24), 13:20(33), 20:21(42), 22:23(46), 26:29(56).

Pobeda Naise u Petrovcu na Mlavi, nad ekipom koja je jedine bodove u dosadašnjem toku prvenstva osvojila za „zelenim stolom“, nije se dovodila u pitanje, ali su niške rukometašice dopustile protivniku da duže nego što je to iko očekivao drži rezultatski priključak i konačan poraz doživi podnošljivom razlikom-26:34. Bez obzira na poznatu činjenicu da je najteže igrati unapred dobijene mečeve, ekipa koja stremi najvišim ciljevima, poput Naise, ne sme da dozvoli ovoliko slabijem rivalu seriju 7:1 u uvodnoj fazi drugog poluvremena, kojom je Sloga prišla na samo gol minusa, mada do izjednačenja nije uspela da stigne.

Trener gošći Svetislav Jovanović nije mogao da računa na povređene Tamaru Žarković i Katarinu Radović, a od prvog minuta šansu je, kao organizatoru igre, ukazao Oliveri Nikolić. Meč je, sa dva vezana gola, otvorila Sanja Simić, ali Sloga se odlično držala više od polovine prvog dela igre, čak u tri navrata minimalno vodila, poslednji put sa 8:7 u 17. minutu. Tada je usledila furiozna serija Nišlijki 8:0 za manje od osam minuta, u kojoj su Anastazija Đoković, Olja Nikolić i Marija Filipović postigle po dva gola, pa je prednost pri odlasku na odmor bila pristojnih sedam golova.

I onda ponovo „žuta minuta“, a posebno gošće nisu imale rešenja za Jelenu Končar na levom krilu, koja im je zabila 14 golova, sve iz igre, a čak četiri u pomenutoj seriji, kojom se Sloga primakla na 20:21 u 42. minutu. Sve do samog finiša Naisa nije uspevala da se ponovo „odlepi“, iako joj pobeda niti jednog trenutka nije bila ugrožena, da bi gošće meč okončale serijom 5:0 i na kraju slavile sa 34:26.

Naisa u petak 3. novembra od 18.30 časova, u narednom kolu, dočekuje Voždovac u Čairu.