Naisa noći na vrhu tabele

SUPERLIGA ZA RUKOMETAŠICE: NAISA-JAGODINA 27:24 (13:9)

Niš, 20. oktobra. Hala Čair. Gledalaca: 200. Sudije: Dušan Cvetković i Igor Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Naisa 5(5), Jagodina 5(4). Isključenja: Naisa 8, Jagodina 8 minuta.

NAISA: Stranjanac (5 odbrana), Karić (4 odbrane), Nikolić, Milojević, Karalić, Žarković, Đoković 9(4), Stefanović 4, Radović 4(1), Simić 3, Petković, Miličić 2, Stamenković, Tanasković 3, Filipović 2, Tatar.

JAGODINA: Ležaja (5 odbrana), N. Bogdanović (2 odbrane), Bogojević 5, Trbović 1, Radosavljević, J. Bogdanović, Terzić 4, Mesaroš, Jevtić 1, Zečević 4, Šaronjić 1, Glišović 1, Rančić 5(4), Gojković 1, Đorđević 1, Jovanović.

Semafor: 1:2(8), 5:5(14), 9:5(22), 11:6(25), 13:12(36), 19:17(45), 25:21(55).

Naisa će bar jednu noć provestina čelu tabele Superlige i sa maksimalnim učinkom od četiri pobede putovaće u utorak u Šabac, na derbi prvenstva protiv šampiona Medicinara. Ovaj četvrti trijumf u sezoni najmanje je ubedljiv i najteže izvojevan, ali bodovi su protiv tradicionalnog rivala Jagodine ostali u Nišu i to je najvažnije-27:24.

Jako tvrd početak meča, Naisa nije pronalazila odgovor na izuzetno čvrstu, na momente i grubu odbranu gošći, pa je postigla samo jedan gol u prvih sedam minuta, čak dozvolila rivalu jedino vođstvo na meču (1:2). Anastazija Đoković je pokrenula ekipu, postigla prva tri gola za Nišlijke, koje tek u 18. minutu prvi put vode sa više od jednog gola razlike. Serijom 4:0, uz maksimalno pojačanu odbranu, kombinovano 6-0 i 5-1, i neprimljen gol u intervalu od čak 10 minuta, Naisa je stigla do 9:5 u 22. minutu i ta četiri gola viška odnela na veliki odmor (13:9).

Ipak, i drugo poluvreme Naisa počinje u „leru“, bilo joj je potrebno čak šest minuta da zatrese mrežu protivnika, a učinila je to Saška Stefanović, koja je na ovom meču sasvim solidno zamenila povređenu Tamaru Žarković. Bilo kako bilo, predvođena svojim levorukim rukometašicama Jovanom Bogojević i Jelenom Zečević, Jagodina se u nekoliko navrata primakla na gol minusa, poslednji put na 17:16 u 43. minutu, ali je sve vreme „disala za vratom“ domaćim rukometašicama, koje, gomilom grešaka, nisu propustile nijednu priliku da propuste priliku da prelome utakmicu.

U poslednja dva minuta ušlo se sa dva gola prednosti za Naisu (25:23), koja je sam finiš odigrala bez Katarine Radović. I ona je doživela neugodnu povredu zbog koje je iznesena sa terena. Ipak, Stefanovićeva i Đokovićeva pogocima rešavaju sve dileme za konačnih 27:24.