naisa

Treća pobeda nad Borom (22:16)

Niš, 11. septembra. Hala Čair. Gledalaca: 50. Sudije: Marko Veljković i Nikola Tasić (Niš). Sedmerci: Naisa 3(1), Bor 5(4). Isključenja: Naisa 2, Bor 2 minuta.

NAISA: Stranjanac (8 odbrana), Karić (16 odbrana, 1 sedmerac), Ivanović (2 odbrane), Nikolić 1, Karalić 1, Žarković 1, Petrović, Đoković 1, Stefanović, Radović 1, Simić, Milojević 1, Petković, Stamenković, Miličić 5(2), Tanasković 3, Filipović 5, Tatar 3.

BOR: Ilić (13 odbrana, 1 sedmerac), Milić 5(1), Bakša 6(3), Jevtov, Petrović, Majkić 1, Stanojević 1, Ivković 1, Malenović 1, Radović 1, Nikolov, Redžeplar, Stamenić.

Semafor: 4:1(6), 6:3(16), 11:3(26), 15:4(32), 16:7(41), 20:12(56).

Treća poobeda Naise nad Borom u razmaku od 15-ak dana, ali u igri sa dva lica. U prvom poluvremenu maksimalno ozbiljno i odgovorno, posebno u odbrani. Nišlijke su primile svega četiri gola do odlaska na odmor, tri iz igre. Marijana Karić je imala neverovatnih 16 intervencija u prvom poluvremenu, ali i veliku pomoć svojih saigračica u defanzivi. Marija Filipović postigla je četiri gola bez promašaja, Miličić i Tanasković dodale po tri, za ubedljivih 14:4 na poluvremenu, mada je već tada bilo mnogo problema u realizaciji domaćeg tima.

Ipak, ono što su niške rukometašice prikazale u nastavku bilo je na dosta nižem nivou. Dovoljno je reći da su naše rukometašice postigle jedan gol za 10, dva za 18, četiri za 25 minuta igre, uz obilje promašenih zicera, pa je Bor u finišu ublažio poraz na pristojnih minus šest.

Sanja Simić bila je u sastavu, ali ni na ovom meču nije debitovala za Naisu, posle pauze zbog povrede.

Ovaj sajt koristi kolačiće radi što boljeg iskustva posetilaca. Ukoliko nastavite sa korišćenjem sajta, smatra se da ste saglasni sa našim uslovima korišćenja kolačića i potvrđujete prihvatanje kolačića na njegovim stranicama.